Sistrum-Időbeosztás

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Ütőverseny műsora, sorrendje és tervezett időbeosztása

    2017. február 28.

    S.PercVersenyző neveKcs.Szabadonválasztott mű 2Szabadonválasztott mű 3
    09.30 köszöntő
    KB. 80' 09.40-11.00-ig 1., 2., 3., 4. osztály
    1 5 Lugosi György 1 Weiner Leó: Ropogós csárdás Vasas József: 3 miniatűr: I.,II. tétel
    2 4 Mátis Benedek 1 Gazdag János: Rock Johann Baptist Vanhal: Allegro
    3 5 Nagy Tamás 1 Szokolay Sándor: Ugrótánc Sárvári László: Skiccek I. tétel
    4 3 Pálföldi Balázs 2 Purcell: Air E. Kopetczki: Body Waltz
    5 4 Tóth Tamás 2 E. Kopetzki: Drum Station Jay Wanamacker: Funkster
    6 5 Czimondor Lázár 3 J.S.Bach: Kétszólamú invenció I. Scott Joplin: The Entertainer
    7 4 Hora Dániel 3 John Pratt: Hodge-Podge Emmanuel Séjourné: Katamiya
    8 5 Horváth András Bendegúz 3 W.A. Mozart: Tamino áriája a Varázsfuvola c. operából Zempléni László: Üzenetek No.3
    9   Horváth Lara 3 Mozart: Andantino Két magyar tánc A pozsonyi kéziratból
    10 6 Karácsony Áron 3 J. S. Bach: Badinerie S. Fink: Kisdob szvit: Mista
    11 5 Papp Zsigmond 3 Bach: Részlet a "Parasztkantátából" Weiner: Magyar népdalok
    12 5 Pintér Kende Levente 3 Glier: Mongol népdal Weber: Vadászkórus
    13 5 Hetyei Ervin 4 Mozart: Allegretto Debussy: A kis néger
    14 4 Kalincsák Ádám 4 Kodály Zoltán: Horatii Carmen E. Kopetczki: Flip-flop,
    15 6 Recse Dániel 4 J.S. Bach: g-moll menüett Vasas József: Három miniatűr
    11.00-11.10 szünet, értékelés
    KB. 80' 11.10-12.30-ig ütő kamara + 5., 6., 7., 8., 9. osztály
    16 6 Halász Jázmin   Zempléni László: Párok Matthias Schmitt: Bakoua
    Fülöp Csongor
    Laki Menyhért
    Pálmai Ábel Barnabás
    17 4 Klock Zita 5 E. Kopetczki: River Blues Zempléni László: Szonatina ütőhangszerekre I. tétel
    18 5 Lakó Bálint 5 Bach: Két menüett Chopin: Keringő
    19 8 Lászlóffy Márton 5 Eckhardt Kopetzki: Lied ohne Worte G. Senden: Corolla
    20 5 Szűcs Balázs 5 Iljina: Hintában Glinka: Hiszékenység /duó-Szűcs Bálint
    21 6 Jakubovics Krisztián 6 Murray Houllif: Mambo Mania Nebojsa Jovan Živković: Memories
    22 5 Kiss Bertalan András 6 Rameau: Gavotte Gert Bomhof: Rövid szóló "Funky" stílusban
    23 4 Mészáros Péter 7 Takács Ferenc-Hangok és technika dallamhangszerekhez I.-Tréning Rick Lathman- Advanced Funk Studies- Solo 2.
    24 5 Szűcs Bálint 8 Glinka: Hiszékenység/-duo Rimszkij Korszakov: A dongó
    25 8 Tóth Máté 8 W.A. Mozart: Török induló W. Kraft: Courante, Gigue
    26 5 Schmall Róbert László 9 Živković: Szerelmes dal Alice Gomez: Esőtánc
    12.30-13.00-ig értékelés
    13.00 órakor eredményhirdetés
    Az időbeosztást a tiszta játékidő és a színpadrendezés összessége adja ki.

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Furulya verseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 15. hétfő
    SpercVersenyző neveO.Kötelező műSzabadon választott mű
    09.30-09.35-ig köszöntő
    kb. 75' 09.35-10.50-ig 2.o.
    1 6 Csonka-Gergó Janka 2 Jacob van Eyck: Bravade - Téma Johann Ch. Pepusch: C-dúr Sonata III-IV.tétel.
    2 4 Forrai Luca 2 John Playford: The Jolly boy Hidas Frigyes: Bújócska, Fogócska
    3 5 Gál Benedek 2 G. Mainerio: Ungaresca J.S.Bach: Menüett
    4 6 Hevér Vilma 2 G. Mainerio: Ungaresca Ernest Krahmer: 6 Lander, op. 9 részlet
    5 2 Jámbori Gréta Anna 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne Dlugoraj: Cantio Polonica
    6 5 Keszei Kata 2 John Playford: The Jolly boy Anonymus: d-moll szvit részlet (Rigodon Nouveaux,Tricotes, Gaillarde, Les Macabees)
    7 5 Kocsis Barnabás János 2 Jacob van Eyck: Bravade - Téma Georg Philipp Telemann: Aria
    8 4 Kosztra Annamária 2 G. Mainerio: Ungaresca Cl. Gervaise: Bransle
    9 5 Kubicsek Levente Ákos 2 John Playford: The Jolly Boy J. Baston: C-dúr concerto II.-I. tétel
    10 3 Márovics Kata 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne Daróci Bárdos Tamás: A banyának három lába
    11 3 Sabáli Dóra 2 John Playford: The Jolly boy Bach: G-dúr Menuet
    12 5 Szabó Vencel 2 The Jolly Boy (John Playford nyomán) Corelli: a-moll sonata (I., II. tétel)
    13 3 Tóth Gyöngyi Mária 2 G. Mainerio: Ungaresca J.Planson : Air de cour
    14 6 Varga Hanna 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne Andrea Falconiero: Corriente Dicha La Mota
    15 4 Zrunek Dorka 2 Jacob van Eyck: Bravade - Téma XVIII. Századi régi magyar tánc
    kb. 10.50 - 11.00 -ig rövid szünet, értékelés
    kb. 100' 11.00-12.40-ig 2., 3., 4.o.
    16 7 Baumgartner Anna 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght J. Crh. Pepusch: I. C-dúr szonáta I. Adagio, II. Allegro
    17 7 Fekete Tícia 3 Telemann: Ária (L. 153) J. B. Loeillet: F-dúr Szonáta: Siciliana, Giga
    18 6 Gaspari Dóra 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght G.F.Händel:F-dúr szonáta(Grave-Allegro)
    19 7 Horváth Orsolya 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght J. B. John Loeillet: d-moll szonáta Op. 3. No. 6. I. Adagio, II. Allegro
    20 5 Horváth Tamara 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght Ránki Dezső: Széki csűrdöngölő
    21 6 Kótyuk Veronika 3 Telemann: Ária (L. 153) Telemann: Aria (L.P.170)
    22 6 Kovács Johanna 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght G.Frescobaldi:Canzone La Bernardina
    23 6 Molnár Nóra 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght Telemann: G-dúr partita(Allegro-Affettuoso-Presto)
    24 7 Mudry Zita Rebeka 3 Telemann: Ária (L. 153) Jean Baptiste Loeillet: Vivace
    25 6 Pászli Vivien 3 Anonymus: Borree (R. 25) B. Marcello: F-dúr Sonata I.: Largo, Allegro
    26 6 Pendli Zsófia 3 Jakob van Eyck: Vande Lombart (R. 18) Telemann: Aria (L.P.171)
    27 8 Tallér Jolán 3 Jakob van Eyck: Doen Daphne d' over schoone Maeght Telemann: G-dúr partita (IV., V., VI. tétel)
    28 3 Varga Zsejke Réka 3 Telemann: Ária (L. 153) G.Ph.Telemann : Menüett
    29 7 Várhalmi Kitti Katalin 3 Telemann: Ária (L. 153) Andrea Falconiero: Gallorda D' Arroyo
    30 5 Zsibrita Emese 3 Telemann: Ária (L. 153) Anonymus: Balett (Praetorius: Terpsichore, 1612)
    31 4 Babos Anna 4 Anonymus: Trumpet tune Händel: F-dúr szonáta III.-IV. tétel
    32 6 László András Benedek 4 Jakob van Eyck: Doen Daphne d'over schoone Maeght Telemann: a-moll szonáta
    Kb. 12.40-tól 13.20-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 110' 13.20-tól 15.10-ig 5. - 10. o.
    33 8 Brattengeier Dorka 5 Jakob van Eyck: Doen Daphne d’over schoone Maeght téma és modo 3 Louis de Caix d' Hervelois: La Tubeuf
    34 6 Holczer Lili Kata 5 Telemann: C dúr szonáta I. és II. tétel Jakon van Eyck: Doen Daphne-kötelező mű
    35 8 Kalamidas Iliána 5 Jakob van Eyck: Doen Daphne d’over schoone Maeght téma és modo 3 Telemann: G-dúr partita Ária és Presto
    36 5 Nagy Amanda 5 Jacob van Eyck: Daphné Telemann: é-moll partita I. és IV. tétel
    37 8 Pap Zsófia 5 Jakob van Eyck: Doen Daphne d’over schoone Maeght téma és modo 3 Louis de Caix d' Hervelois: La Remy
    38 8 Wilfing Flóra 5 Telemann: a-moll fantázia I. tétel G. Frescobaldi: Canzone "La Bernadina"
    39 8 Feiner Róza 6 Braun: 17. etűd (Rondeau) Bigaglia: Sonata in B. III. I. II.
    40 8 Kardos Fanni 6 Vivaldi: D-dúr Concerto II. és III. tétel Telemann: 10. Fantázia, Tempo Giusto
    41 9 Lajkó Ivett 6 Telemann.: Metodikus szonáta F-dúr I. és II. tétel Telemann: 10. Fantázia, Tempo Giusto
    42 8 Ornódi Zsófia 6 J.D. Braun:Rondeau Händel:Sonata Op.1.No.4. 3-4.tétel
    43 8 Zilahi Márton Kristóf 6 Telemann: 10. Fantázia: Tempo giusto G. Sammartini: F-dúr concerto II.-I. tétel
    44 7 Fneisz Annamária 8 Jacob van Eyk:Fantasia Vivaldi:C-dúr szonáta(RV.48)Larghetto-Allegri Assai
    45 8 Pál Boróka Hanga 9 M. Zahnhausen: Ein Hauch von Frühling J.S. Bach: e-moll fuvola szonáta I.-II. tétel
    46 5 Nagy Zsófia 10 Vivaldi: Sopranino Concert C-dúr II. tétel Vivaldi: Sopranino Concert C-dúr III. tétel
    kb. 15.10-től 15.30-ig értékelés
    15.30-kor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Gitárverseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. március 17., csütörtök

    S.PercVersenyző neveKcs.Szabadonválasztott mű 2Szabadonválasztott mű 3
    09.30 köszöntő
    KB. 95' 09.35-től kb.11.10-ig I., II.kcs.
    1 4 Bognár Levente I Anonymus:Tánc Carulli: a-moll andante és Carulli: G-dúr fantázia
    2 4 Borsos Barna I N.Koshkin: Without landscape F. Sor: Keringő
    3 4 Csóka Péter I F. Hill: Egy spanyol város M. Giuliani: Andantino
    4 3 Csontos Noémi I Julio S. Sagreras: Lesson 61 A bolhási kertek alatt c. népdalfeldolgozás
    5 4 Éles Anna I Anonymus: Boureé; Rothgeber: Canzonetta; F. Bernáth: Táncoló medve
    6 4 Ilyés-Nagy Emma I Thoinot Arbeau: Pavane Carulli: Allegretto
    7 3 Kasznai Réka I Carcassi: Allegretto Szokolay Sándor: Dudamuzsika
    8 5 Laczó Erik I Pavlovits: Ametisztek,Giuliano: C-dúr etüd Sor: Allegretto moderato
    9 4 Péterfalvy András Álmos I Carulli: Andante Thomas Campion: Neuer weather - beaten sail
    10 4 Pocsai Kornél I F.Carulli: G-dúr Allegretto, M.Lienemann: Desiree Gersy Károly: A-moll etűd
    11 4 Simon Veronika I Ferdinando Carulli: Andantino Bartolome Calatuyud: Keringő, Joseph Ferrer: e-moll Etűd
    12 4 Tinics Marcell I Mauro Giuliani: Allegro Johann Kaspar Mertz: Adagio, Bartolome Calatuyud: Keringő
    13 5 Bátai Lilla II Luis Milán: Pavane Jorge Morel: Guitarreando
    14 3 Dornstädter Áron II Mertz: D-dúr Allegretto Pavlovits: Vitorlák
    15 6 Győri Liliána II Ismeretlen szerző: Kemp's Jig, Ponce: V. etüd Mertz: A-moll darab
    16 5 Lugosi Ádám II Lambert: Bourree M. Carcassi: Keringő
    17 5 Luter Virág II Carcassi: G-dúr Keringő Molnár Antal:Hej-háj!
    18 5 Piczil Péter II Julio Sagreras: Etüd Ferdinand Sor: Andantio
    19 5 Pintér Boglárka II F. Carulli: Andante M. Carcassi: Allegretto
    20 5 Szklyárov Viktor II L. Legnani: Capriccio No9. G. Sanz: Canarios
    21 5 Tóth Tamara Blanka II Antonio Brescianello: Entree, Pavlovits Dávid: Balloons Mauro Giuliani: Allegretto
    11.10-től 11.20-ig szünet, értékelés
    kb. 75' 11.20-től 12.35-ig III., IV., V. kcs.
    22 5 Androsics Anett III F. Sor: Andantino Carcassi: A-dúr etűd, Op.60. No.9.; Bartók Béla: Bánat
    23 6 Beck Hanna III Mauro Giuliani: Rondo Per-Olov Kindgren: I miss you
    24 6 Blága Kristóf III Tarrega: Mazurka sueno Carcassi: D-dúr etüd, Op.60 No.4. J. K. Mertz: Hazai virágok, Adagio
    25 7 Bóna Anna III Marschner: Bagatelle Thorlaksson: Claraboya
    26 6 Borsos Dora III L.Milan: Pavane IV. H. Marschnell: Bagatelle
    27 5 Horváth Kristóf Ervin III Mertz:Romanze Carcassi: 7-es etüd Op.60.
    28 8 Kiss Barnabás III 1. Vinas: Álom 2. Coste: Bolero Kozlov: Mechanikus baba
    29 6 Harangozó Marcell IV Mauro Giuliani: La Melancolia Federico Moreno-Torroba: Turegano
    30 7 Mátó Zsombor IV J. Morel: Danza Brasileira; G. Sanz: Canarios L. Brouwer: Un dia de Noviembre
    31 7 Kocsis Márton V Leo Brouwer: Estudio Omaggio a Terrega Fernando Sor: Les Adieux
    32 8 Várallyay Bálint V Giuliani: Variációk egy Händel témára Dyens: Tango en skai
    12.35-től 13.00-ig értékelés
    kb. 13.00 órakor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Gordonkaverseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. április 11. hétfő

    SPVersenyző neveO.szabadonválasztott mű 1szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.35 köszöntő
    kb. 95' 09.35-11.10-ig 2., 3., 4. oszt.
    1 6 Kérges Zsófia 2 Beethoven: Szontaina Squire: Rusztikus tánc
    2 6 Lakatos Beáta 2 Nölck: Capricetto Breval: F-dúr Concertino I. tétel
    3 6 Németh Enikő 2 Bréval: C-dúr concertino I. tétel Webster: Scherzo
    4 6 Prehoffer Júlia 2 Romberg: Rondó Squire: Tarantella
    5 6 Varga Darinka 2 Mozart: Andante grazioso Schleemüller: Paraszttánc
    6 6 Körmendy Zsombor 3 Lőcsei tabulatúra: Chorea Hungarica Nölck: Legende
    7 8 Nagylaki Dorottya 3 Schumann: Schlummerlied Elgar: Öt kis darab
    8 6 Pálinkás Panna 3 Beethoven: G-dúr kontratánc Babajanian: Tánc
    9 6 Raffael Hanna 3 Grecsanyinov: Tréfacsináló Csajkovszkij: Édes Álmodozás
    10 7 Varró Veronika 3 Popper:Á-dúr Etűd Dimitrescu: Paraszttánc
    11 6 Horváth Klára 4 Marcello: e-moll szonáta II. tétel Paradis: Sicilienne
    12 5 Károly Gréta Szófia 4 Elgar: Salut d'amour Ajvazjan: Grúz tánc
    13 8 Szovák Kitti 4 Klengel: C-dúr Concert II. tétel Goens: Polonaise de concert
    14 6 Törő Ábris 4 Csajkovszkij: Nocturne Popper: Gavott
    15 6 Udvardy Kata Borbála 4 Golterman: Squire LA FOI: Rusztikus tánc
    11.10-11.20-ig szünet, értékelés
    kb. 90' 11.20-12.50-ig 5., 6., 7., 10. oszt.
    16 8 Somodari Ábel 5 C.Saint-Saens: A hattyú Goens:Scherzo
    17 8 Sörfőző Benedek 5 Squire: Tarantella Járdányi: Szonatina I.tétel
    18 7 Téglás Bálint 5 Vivaldi: e-moll szonáta I., II. tétel Goltermann: Románc
    19 8 Tóth Adél Márta 5 Kodály: Lírikus románc Goens: Tarantella
    20 6 Hamar Dávid 6 A. Caporale: d-moll szonata- Largo D. Popper: d-moll Gavotte Op.23
    21 7 Hazafi Manna 6 Saint-Saëns: Allegro apassionato Kodály: Lírikus Románc
    22 10 Kiss Csongor 6 Popper: Albumlapra Eccles: g-moll sonáta I.-II. tétel
    23 10 Pethő Marcell 6 Lisznyai: Ősz Chr. Bach: c-moll Gordonkaverseny I. tétel
    24 10 Moser Lili Marleen 7 Vecsey:Valse triste C.Saint-Saens: Allegro Appassionato
    25 9 Pallós Vivien 10 Bach: G-dúr Menüett Dohnányi: Konzertstück 1. tétel
    12.50-től 13.10-ig értékelés
    kb.13.00-kor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Hegedűverseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 24., szerda

    SPercVersenyző neveO.Kötelező műSzabadonválasztott mű
    09.30 - től 09.35 -ig köszöntő
    kb. 95' 09.35 - től 11.10- ig 2. - 3. osztály
    1 3 Káldy Márton 2 Gyermekdal (Kis kece lányom) 53. Rieding: h-moll koncert I. tétel
    2 5 Németh Lili 2 Gyermekdal (Kis kece lányom) 53. Baklanova: Mazurka
    3 5 Ritzl Zsófia 2 Gyermekdal (Kis kece lányom) 53. Huber: G-dúr koncert I. tétel
    4 4 Szabó Lili Petra 2 Gyermekdal (Kis kece lányom) 53. Komarovszkij: A-dúr variáció
    5 3 Vida-Kun Dávid 2 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek a 9. (Szegénylegény vagyok én...) Huber: Leichte concertino
    6 2 Bódai Ákos 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Levi: Tarantella
    7 5 Borbás Linda 3 Tíz szlovák népdalból a 8. (Románc) Kígyósi Árpád: Facipős tánc
    8 6 Cseszkó Boglárka 3 Tíz szlovák népdalból a 8. (Románc) Stanley: Allegretto grazioso
    9 4 Diószegi Orsolya 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Portnoff: e-moll concertino II. tétel
    10 5 Kóta Rita 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Seitz: G-dúr koncert III. tétel
    11 4 Kövesdi Anna Róza 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) F. Schubert: Impromtu
    12 5 Leszkóczi Soma 3 Tíz szlovák népdalból a 8. (Románc) Rameau: Gavotte
    13 3 Molnár Dóra 3 Tíz szlovák népdalból a 8. (Románc) Rieding: Marcia
    14 5 Nádasi Lilla Kincső 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Ellerton: Tarantella
    15 4 Németh Liza Anna 3 Tíz szlovák népdalból a 8. (Románc) Mozart: Lauda Sion Salvatorem
    16 5 Paksi Liza 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Setz:G-dúr Hegedűverseny 1.tétel
    17 4 Páli Borka 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Szelényi István: Legénytánc
    18 6 Sárközi Rózsa 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Seitz: G-dúr koncert I. tétel
    19 5 Szép Daniella 3 Tíz szlovák népdalból a 4.(Betyárnóta) Rieding: Induló
    kb. 11.10 - től 11.30 -ig szünet, értékelés
    kb. 90' 11.30-tól 13.00-ig 4., 5. osztály
    20 7 Buda Zsófia 4 Tíz szlovák népdalból a 6. (Poco andante) és a 7. (Allegro) Ellerton: Tarantella
    21 6 Gaál Gabriella 4 Tíz szlovák népdalból a 6. (Poco andante) és a 7. (Allegro) Edmond Severn: Lengyel tánc
    22 6 Komjáthy Kamilla 4 Tíz szlovák népdalból a 6. (Poco andante) és a 7. (Allegro) Dancla: Resignation
    23 6 Bagoly Anna 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Járdányi: Concertino
    24 5 Burka Sándor 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Dancla: Premier Solo Op. 77
    25 7 Kalmár Elizabet 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Seitz: D-dúr koncert Op.15. III. tétel
    26 4 Keczeli-Mészáros Anna Borbála 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Gluck: Melódia
    27 7 Rábai Márton 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Dancla. 5. Air Varié
    28 7 Somodari Benjamin 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Kabalevszkij:C-dúr Koncert I.t.
    29 7 Sztancs Viktória 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Dancla: Premier Solo
    30 6 Varga Bence 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Dancla:Air varieé (Weigl-téma) Op. 89. No 5.
    31 10 Varga Lili Róza 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) A. Huber: F-dúr Koncert I. tétel
    32 4 Varga Márton 5 Tíz szlovák népdalból a 9. (Moderato) és a 10. (Kergetődző) Vivaldi: a-moll hegedűverseny I. tétel
    13.00 - tól 13.45-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 90' 13.45-től 15.15-ig 6., 7., 8., 9. osztály
    33 8 Berkes Anna 6 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek Csillagok, csillagok Schubert:A méh
    34 8 Gaál Sára 6 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek Csillagok, csillagok Accolay: a-moll koncert
    35 7 Mende Mirtill Anna 6 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek Csillagok, csillagok Kókai: Verbunkos rapszódia
    36 7 Pok Mónika 6 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek Csillagok, csillagok Dancla: Premier Solo
    37 8 Kovács Villő 7 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Bruch: g-moll Koncert I. tétel
    38 8 Popovic Lena 7 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Wieniawsky: Legenda
    39 8 Szerdahelyi Boldizsár 7 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Bartók: Román népi táncok
    40 8 Baján Eleonóra Anna 8 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Pugnani-Kreisler:Preludium és Allegro
    41 6 Hervai-d'Elhoungne Klára 8 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Mozart: Adelaide koncert
    42 8 Lakatos Dorka 8 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Beriot: G-dúr Koncert I. tétel
    43 8 Doffkay Réka 9 Bartók-Zathureczky: Gyermekeknek - Furulyaszó és Táncdal Saint-Saens: h-moll Koncert I. t
    15.15-től 15.45-ig értékelés
    kb. 15.45-kor eredményhírdetés

    Letölthető (.pdf)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kamarazene verseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 20.

    IdőCsoport neve:Növendék neve:Hangszere:1. szabadon választott mű:2. szabadon választott mű:Felkészítő tanára:Zeneiskola / művészeti iskola hivatalos neve:Város:
    10.00 köszöntő
    kb. 10.05 - 11.30-ig (hangolással, pakolással)
    5 Marcali Pleyel Duó Antal Kristóf
    Horváth Eszter Julianna
    hegedű Pleyel: 1. duó 2. tétele: Menüett   Jäger Nikoletta Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    5 Duó Piccolo Prehoffer Júlia
    Lakatos Beáta
    gordonka Boccherini: D-dúr szonáta I. tétel Bartók: Mese, Párnás tánc Pálköviné Békefi Cecília Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    4 Trubadúrok Balázs Ádám
    Markal Eszter
    ének Szőnyi Erzyébet: Biciniumok   Holczerné Szabó Ágnes Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és AMI Hévíz
    8 Mignonok Salamon Blanka
    Szerdahelyi Panna
    zongora négykezes Moszkowski: Krakowiak Emil Hradecky: Samba Antal Anita
    Szalontai Árpádné
    Veszprémi Zeneművészeti SZKI és Csermák Antal AMI Veszprém
    6 Copfosok Kövesdi Anna Róza
    Páli Borka
    hegedű W.A. Mozart: Menuett A. Honegger: Duet Bartók B.: Párnás Tánc Bene Krisztina Szentgotthárd és Térsége Iskola Takács Jenő AMI Szentgotthárd
    5 Do-Zso Duó Nagylaki Dorottya
    Kérges Zsófia
    gordonka Schönebeck: Duetto I. Bartók:Szunyogtánc Pálköviné Békefi Cecília Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    9 Liszt - Duó Pataky András
    Keszei Johanna
    gitár
    fuvola
    Chopin: Nocturne Op.9.No.2. Farkas Ferenc: Egloga és Burattinata Tarr Krisztina
    Gázserné Horváth Anna
    Liszt Ferenc Zenei AMI Győr
    8 Zaladuó Moser Lili Marleen
    Doffkay Réka
    gordonka
    hegedű
    Handel-Halvorsten: Passacaglia   Jakobovics Nikoletta Pálóczi Horváth Ádám AMI Zalaegerszeg
    3 Dotis Duó Jakabovics Luca
    Takács Márton
    gitár Len Williams: Cubana   Nagy László Menner Bernát AMI Tata
    7 Ludicitá Kamaraegyüttes Várhalmi Kitti Katalin
    Mudry Zita Rebeka
    Lorna Emma Jones
    furulya
    furulya
    ütő
    ,,Gelosia" Geoffry Russel Smith: Surprise, Surprise! Vajda Zsuzsanna Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    7 NAmiNEbulók Goullet Zoé
    Tory Eszter
    Boldvai Emese
    fuvola
    fuvola
    cselló
    J. HAYDN: C-dúr Londoni trió II.t. I.t Lorenz Dávid: Carnavalito Gáspár Kornélia Nagykovácsi Alapfokú Művészeti Iskola
    Járdányi Pál Zeneiskola
    Nagykovácsi
    Budapest
    11.30-11.40 szünet, értékelés
    kb. 11.40 - 12.50-ig (hangolással, pakolással)
    7 Marcato Kvartett Fekete Ákos
    Papp Kristóf
    Pántics Péter
    Móring Máté
    ütőhangszer Steve Reich: Drumming Part I.   Sárkány Zsolt Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    3 Vietoris Kamaraegyüttes Kéthelyi Gergely
    Kéthelyi Anna
    Ratkóczy Zoltán
    Ratkóczy Tamás
    trombita
    tenorkürt
    trombita
    tenorkürt
    Két pavane Attagninant gyüjteményéből   Kéthelyi Kornél Farkas Ferenc Zene- és Aranymetszés AMI Nagykanizsa
    5 Marcali Vonósnégyes Antal Kristóf
    Horváth Eszter Julianna
    Rumi Balázs
    Rumi Eszter
    hegedű
    hegedű
    hegedű
    gordonka
    Angol dalok gyűjteménye: 7. Angol dalok gyűjteménye: 6. Jäger Nikoletta Marcali Hidas Frigyes AZI Marcali
    3 Budaker Kvintett Tóth Flóra
    Velky Mirtill
    Lakatos Kata
    Dorner Mária
    Tóth Blanka
    hegedű
    hegedű
    hegedű
    mélyhegedű
    gordonka
    Uwe Cernajsek: Duopeng   Scheer Bernadett Budaker Gusztáv Zeneiskola Kőszeg
    7 Verbunkos Kvartett Hazafi Manna
    Máté Barnabás
    Menyhárt Viktória
    Szovák Kitti
    gordonka Kossovits József: Lassú magyar tánc Georg Goltermann: Szerenád Orosz Sándor
    Pálköviné Békefi Cecília
    Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    6 Drezdai Kvintett Nagy Zsófia
    Feiner Róza
    Baján Eleonóra
    Szoválk Kitti
    Éder Rebeka
    furulya
    furulya
    hegedű
    gordonka
    csembaló
    Johann Friedrich Fasch: B-dúr szonáta I. Largo, II. Allegro   Deákné Csonka Márta Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI Szombathely
    7 Primavera Furulya Kvartett Fekete Tícia
    Pászli Vivien
    Szigeti Eszter
    Horváth Eszter
    szopránfurulya
    altfurulya
    tenorfurulya
    basszusfurulya
    A. Corelli: VI. Concerto - Pastorale M.A. Charpentier: Marche Triomphante Kránitné Bálint Krisztina METRUM Zenei AMI Kapuvár
    7 Illyés Furulyaegyüttes Holczer Lili Kata
    Kardos Fanni
    Lajkó Ivett
    Matyi Kitti Anna
    furulya Schulz: Paduana Babos Judit: Metamorfózis Balázs Árpádné Hévízi Illyés Gyula Általános Iskola és AMI Hévíz
    8 Campona Quartett Tallér Jolán
    Szabó Vencel
    Szabó Dénes
    Szilágyi Emese
    furulya
    furulya
    gordonka
    zongora
    Telemann: C-dúr Triosonata Kállay Gábor: Kis utazás Szabó János
    Szilágyi Emese
    Belej Ferenc
    Polyákné Deák Éva
    Budafok-Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola és Általános Iskola Budapest
    12.50 - 13.20-ig szünet, értékelés
    13.20 eredményhirdetés

    Letölthető (.pdf)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Kürt- és mélyréz verseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2016. február 11. csütörtök
    SPercVersenyző neveHangszerkcs.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.35-ig köszöntő
    kb. 95' 09.35-11.10-ig I. II. III. kcs.
    1 3 Dervalics Luca kürt I Brodszky F.: Virágéknál... Orosz népdal
    2 4 Spreitzer Áron kürt I Beethoven: Ecossaise Zempléni L.: Olasz népdal
    3 7 Ádám Ágoston kürt II Csajkovszkij: Régi francia dal W.A. Mozart: Tavaszi dal
    4 5 Baticz Dominik kürt II J.S.Bach: Air M. Mussorgsky: The Song of Khivria
    5 4 Borbély Dénes kürt II L. van Beethoven: Écossaise F. Schubert: Bölcsődal
    6 4 Guba Ákos kürt II J. Haydn: Édes lányka hallgass rám Bogár I.: Friss
    7 4 Sebők Balázs Jusztin kürt II Zempléni László: Tavaszi szél P. I. Tschaikowsky: Régi francia dal
    8 5 Aranyosi Pál kürt III W. A. Mozart: Pásztordal A. Frehse: Andante
    9 6 Bedő Tamara Julianna kürt III Mozart: Pásztordal Glinka: Északi csillag
    10 6 Cziráki Csongor kürt III L. van Beethoven: Románc A. J. Varlamov: Orosz népdal
    11 4 Kiss Patrik kürt III Händel: Sarabande Mező Imre: Tánc
    12 5 Kocsis Bálint kürt III J. S. Bach: Menuett W. A. Mozart: Pásztordal
    13 4 Krizsán Levente Tuzson kürt III Mozart: Pásztordal Mező Imre: Tánc
    14 4 Németh Ruben kürt III J. S. Bach: Menuett F. Schubert: A holdhoz
    15 5 Páli Hunor kürt III W.A.Mozart: Pásztordal M.I. Glinka: Északi csillag
    16 6 Péter Fruzsina Zsóka kürt III Mozart: Pásztordal Vander Cook: Vega
    17 4 Simon Csongor Csaba kürt III G. B. Pergolesi: Pastorale Mező Imre: Tánc
    18 4 Unger Benedek kürt III M.Glinka:Északi csillag Bogár István: Friss
    19 7 Wadi Shahin Ákos kürt III G. F. Händel: Sarabande W. A. Mozart: D-dúr kürtverseny II. tétel
    kb. 11.10 - 11.25 -ig rövid szünet, értékelés
    kb. 55' 11.25-től 12.20-ig IV. V. kcs.
    20 8 Czigány Matthias kürt IV Schumann : Álmodozás Mozart: Esz-dúr kürtverseny II. III. tétel
    21 5 Hetyei Péter kürt IV Händel: Ária Székely E.: Szonatina I.
    22 5 Schmidt András kürt IV G. F. Händel: Bourrée R. Wagner: Walter dala
    23 8 Sepsi Csombor Márton kürt IV Mendelssohn:Tavaszi dal Loeillet: Szonáta II. tétel
    24 6 Székely Sámuel kürt IV Händel: Ária Zempléni L.: Rapszódia
    25 7 Szücs Vilmos kürt IV Händel: Ária Szervánszky: Kis Szvit
    26 8 Bokor Patrik kürt V Loiellet: Szonáta I. II. tétel Rahmanyinov: Vocalise
    27 8 Vígh Gergő kürt V R. Schumann: Álmodozás Loeillet: Szonáta I. II. tétel
    kb. 12.20 - 13.00 ebédszünet, értékelés
    13.00 órakor kürtverseny eredményhírdetés
    kb. 80' 13.20-tól 14.40-ig mélyréz
    1 4 Patona Boglárka altkürt I François Couperin: Le Petit Rien Leslie Pearson: British Grenadiers
    2 4 Bese Ádám tenorkürt I Csajkovszkij: Régi francia dal Bogár István: Két régi magyar tánc
    3 4 Gárdos Balázs tenorkürt I Krieger: Menüett Bogár István: Két régi magyar tánc
    4 2 Kéthelyi Anna tenorkürt I Bogár I.: Népdal kaláka Purcell: Trombitaszó és Gigue
    5 3 Juhász Botond tenorkürt II Haydn: Allegro Tornyos György: Scherzo
    6 8 Karl János tenorkürt IV Cimarosa: F-dúr Concerto I. tétel Cselokov: koncert No. 3.
    7 4 Kaiser Roland baritonkürt I Csajkovszkij: Régi francia dal Bogár István: Két régi magyar tánc
    8 6 Tóth Márk baritonkürt II R. B. Fitzgerald: Prelude T. Hansen: Esz-dúr szonáta III. tétel
    9 3 Illés Petra Liza harsona I G.F.Handel: Győzelmi kórus a ,,Júdás Maccabeus"- ból Sugár Rezső: Dal és tánc
    10 6 Szente Tamás harsona II J.S.Bach: Arioso Arr: Marie- Agnés Sauvignet: Greenleeves
    11 7 Horváth Gellért harsona IV A. Galliard: a-moll szonáta Rimskij Korsakov: Concerto I.
    12 7 Vörös Júlia harsona IV Galliard: a-moll Sonata I. tétel Sachse: Concertino I. tétel
    13 6 Merekva Gusztáv tuba II Pergolesi: Nina áriája Anonym: Tambourin
    14 4 Vida Mátyás József tuba II J.S.Bach: Bourrée Bogár István: Népdal Kaláka
    15 8 Szabó Benedek tuba III Ecclés: g-moll szonáta I, IV. Blazsevics: Koncertetűd
    kb. 14.40-től 15.00-ig értékelés
    15.00 órakor mélyréz verseny eredményhirdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XIV. Sistrum Zenei Versenyek 2016. - Oboa- és fagottverseny sorrendje

    2016. április 6. szerda

    SPercVersenyző neveHangszerO.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.35-ig köszöntő
    kb. 75' 09.35-10.45-ig oboa
    1 5 Czupi Réka oboa 2 Philip Rosseter: Song Daróci Bárdos Tamás: Elvesztettem a kecskémet
    2 4 Orbán Áron oboa 2 G.F.Handel: Air W.A.Mozart: Menuett
    3 4 Pais-Horváth Júlia oboa 2 Rebikov: Cseh népi tánc Pam Wedgwood: Kristályforrás
    4 2 Pogátsa Judit oboa 2 Hand: Menüett Szabolcsi Bence: Szól a kakas már
    5 2 Csóka Tekla oboa 3 Matvejev: Románc Daróczi: Farsangbúcsúztató
    6 4 Eveli Kincső oboa 3 Vivaldi: A négy évszak - Tél Lindsay Aked: Orosz körtánc
    7 4 Heizer Nóra oboa 3 Rakov: Vokaliz Marcello: Gavotte
    8 5 Jáni Mihály oboa 3 Mangani: Pagina 'd Album Telemann: e-moll concerto I. tétel
    9 4 Kalocsai Zoltán oboa 3 Rakov: Vocalise Ránki György: Csördöngölő
    10 4 Nagy Hanna oboa 3 Glinka: Dal Ronald Hanmer: Két kontraszt
    11 3 Szabó Anna oboa 3 Telemann: Siciliana Kocsár Miklós: Saltus Hungaricus I. II. tétel
    12 5 Szijgyártó Petra oboa 3 Mozart: Allegro Corelli-Barbirolli: Concerto I. II. tétel
    13 3 Varga Virág oboa 3 Händel: Ária Daróczi: Édes kedves gyönge rózsám
    14 6 Benő Eszter Júlia oboa 4 Glinka: Dal Marcello: Gavotta
    15 4 Ivanics Ferenc oboa 4 Cimarosa: Oboaverseny III. tétel Daróczi: Szereti a tik a meggyet
    16 7 Németh Johanna oboa 5 Pepusch: Szonáta IV. tétel Vivaldi: Siciliana
    17 5 Réger Adél Veronika oboa 6 Bojtár László: Változatok egy mohácsi népdalra  
    kb. 10.45 - 11.00 -ig rövid szünet, értékelés
    kb. 40' 11.00-től 11.40-ig fagott
    18 4 Molnár Réka fagott 2 Csajkovszkij: Régi francia dal Endresen: The Victor
    19 4 Verhás Emese fagott 2 A csitári hegyek alatt…. Bartók: Este a székelyeknél
    20 3 Hegedüs Botond Barnabás fagott 3 Stanley: Allegretto grazioso Sosztakovics: Baba
    21 3 Horcsicsák Leila Krisztina fagott 3 Stanley: Allegretto grazioso Fred Weber: Elefánt tánc
    22 6 Kelemen Anna fagott 4 J. Stanley: Allegretto gracioso Sugár Rezső: Téma variációkkal
    23 5 Marics Borbála fagott 4 Galliard: Sonate (a) I-II. John McCabe: Vocalise
    24 8 Tullner Flóra fagott 5 Boismortier: Hornpipe al'Inglese, Vivace A.F. Godfrey: "Lucy Long"
    11.40 - 12.00 értékelés
    Kb. 12.00 órakor eredményhírdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Furulyaverseny sorrendje, műsora és terevezett időbeosztása

    2017. február 17. péntek

    SpercVersenyző neveO.Kötelező mű
    1. szabadon választott mű
    Szabadonválasztott mű
    2. szabadon választott mű
    09.30-09.40-ig köszöntő
    kb. 70' 09.40-10.50-ig 2.o.
    1 6 Bolboaca Karina Klaudia 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) J.Baston: C-dúr concerto II-I. tétel
    2 3 Frey Domonkos 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) G. Ph. Telemann: Menuet
    3 5 Hortobágyi Nóra 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) Francia udvari táncok: Menuet, Dite moy Ianeton, La Marche Des Dragons
    4 7 Horváth Rozina 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Kleine kammermusik, Partita 2. Aria 2.
    5 5 Kiss Lili 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) Hidas: Négy kis darab Bújócska, Fogócska
    6 5 Körmendy Lídia 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) Hidas: Négy kis darab I-II-IV.
    7 7 Mosonyi Lázár Csongor 2 Jacob van Eyck: Bravade - Téma (L. 127) Magyar tánc a XVII. századból - Soproni kézirat Farkas Ferenc nyomán
    8 4 Péntek Bianka 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) Telemann: Rigaudon
    9 4 Perjési Gréta 2 Gervaise: Bransle de Bourgogne (L. 64) W. Byrd: La Volta
    10 7 Simon Rózsa Csenge 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) G. Ph. Telemann: Kleine kammermusik, Partita 2. Aria 1.
    11 5 Szabó Julianna 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Siciliana
    J.S.Bach: Dir, dir Jehovah Will Ich singen - dal
    12 5 Szalai Dóra 2 Mainerio: Ungaresca (L. 80) Scarborough Fair ír dallam
    Lenaratás norvég dal (L. 94)
    13 4 Varga Boglárka 2 Jacob van Eyck: Bravade Téma (L. 127) G. Ph. Telemann: Aria (Kállay 11. old.)
    10.50-11.00-ig szünet, értékelés
    kb. 90' 11.00-12.30-ig 3., 4.o.
    14 7 Keszei Kata 3 Jacob van Eyck: Vande Lombart (R. 18) G. PH. TELEMANN: g-moll PARTITA I., II., III. tétel
    15 6 Koczor Réka 3 Telemann: Aria (L. 153) J. Dowland: If my complaints… (lantdal)
    16 4 Márovics Kata 3 Telemann: Aria (L. 153) Daróczi Bárdos Tamás: Édesanyám, be szépen felneveltél…
    17 5 Szafián Réka 3 Jacob van Eyck: Vande Lombart (R. 18) J.S. Bach: Polonaise
    18 5 Tahin Annabella 3 Telemann: Aria (L. 153) L. van Beethoven: Ecossaise
    Telemann: Menüett
    19 5 Varga Hanna 3 Telemann: Aria (L. 153) A. Vivaldi: Siciliano, Courante, Gigue
    20 6 Gaspari Dóra 4 Telemann: Aria (L. 170.) Diego Ortiz:Recercada Segunda
    21 5 Horváth Tamara 4 Anonymus: Borree (R. 25) G. F. Telemann: F-dúr Szonáta II. I. tétel
    22 7 Kalmár Petra 4 Telemann: Aria (L. 170.) Pepusch: Sonata I.-II.
    23 6 Kovács Johanna 4 Telemann: Aria (L. 170.) B.Marcello-Sonata X. Op.2.No.10. 1-2-tétel
    24 5 Langmár Zoltán Bence 4 Telemann: Aria (L. 170.) Baston:Concertino in D Sicilian,.Allegro
    25 5 Mudry Zita Rebeka 4 Telemann: Aria (L. 170.) Marcello: Largo e Allegretto
    26 9 Németh Réka Sára 4 Telemann: Aria (L. 170.) Loeillet: F-Dúr Szonáta II. tétel (Vivace)
    27 5 Patkó Lilla 4 Telemann: Aria (L. 170.) J. Ibert - Le petit ane blanc
    28 4 Pendli Zsófia 4 Telemann: Aria (L. 170.) Telemann: Aria (L-P 178)
    29 7 Várhalmi Kitti 4 Telemann: Aria (L. 170.) Corelli- Barbirolli: F- dúr concerto I. /Preludio/, V. /Giga/
    12.30-13.00-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 80' 13.00-14.20-ig
    30 6 Babos Anna 5 Pepusch: Bourrée (B. 31) G. Ph. Telemann:B-dúr szonáta I-II.tétel
    31 7 László András Benedek 5 Pepusch: Bourrée (B. 31) Godfrey Finger: C-dúr Szonáta I-III-IV.tételek
    32 10 Brattengeier Dorka 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G. F. Händel: F-dúr szonáta III-IV. tétel
    33 11 Kalamidas Iliána 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G. Ph. Telemann:Partita IV. I-Grave, Ária 2 -Allegro, Ária-3. Tempo di Minuet, Ária-5.
    34 10 Nagy Amanda 6 Jacob van Eyck: Engels nachtegaelttje – Téma, Var. I. (R. 104) Telemann: F-dúr szonáta
    35 11 Wilfing Flóra 6 Braun: Rondeau (No. 17.) G.Ph. Telemann: Partita V. I-Preludio, Ária-Vivace, Ária-Presto
    36 6 Feiner Róza 7 Kállay Gábor: Három Krétarajz No.3 Giuseppe Sammartini: Concerto in F I. Allegro
    37 9 Zilahi Márton Kristóf 7 M.Zahnhausen: Ein Hauch von Frühling A. Vivaldi: F-dúr concerto
    38 9 Pál Boróka Hanga 10 Kerek Gábor: Két koncertetüd/No.2. G.Ph.Telemann: G-dúr szonáta I-II. tétel
    kb. 14.20-tól 14.40-ig értékelés
    14.40-kor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthetőmegrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Fuvolaverseny sorrendje, műsora és terevezett időbeosztása

    2017. február 7., kedd 

     

    SPNévKcs.Kötelező, vagy első szabadonválasztott műSzabadonválasztott mű
    09.30 köszöntő
    kb. 50' 09.40-től 10.30-ig I. kcs.
    1 4 Balázs Ádám I Popp: Allegretto Vivaldi: Siciliano Allemande
    2 3 Bárka Zsófia I Popp: Allegretto Mozart: Keringő
    3 4 Bella Fanni I Popp: Allegretto Sosztakovics: Tréfás keringő
    4 4 Czupy Hanna Katalin I Bántai: I./13. Pergolesi: Arietta
    5 4 Csata Katalin I Popp: Allegretto P. Proust: Prélude et Danse
    6 3 Füzi Borbála I Popp: Allegretto Grecsanyinov: Alkonyatban, Tréfa
    7 3 Göller Dóra I Popp: Allegretto H. Purcell: Air
    8 4 Hérics Viktória I Popp: Allegretto Kocsár Miklós: Saltus Hungaricus I-II.
    9 4 Hetyei Zsolt I Popp: Allegretto Weiner: Rókatánc
    10 3 Márkus Luca I Popp: Allegretto Grecsanyinov: Tréfa
    11 2 Polgár Lola I Popp: Allegretto Bogár I.: Kanásztánc
    12 4 Putz Zsófia I Popp: Allegretto Kuhlau: Menüett
    13 3 Szilvágyi Mária I Popp: Allegretto Hook:C- dúr Szonáta
    10.30-10.40-ig szünet
    kb. 80' 10.40-től 12.00-ig II. - VI. kcs.
    14 3 Bernáth Alexandra II Popp: Allegro moderato J. Conte: Impromtu
    15 4 Győri Anna II Popp: Allegro moderato Kuhlau: F-dúr Menuett
    16 5 Ézsöl Fanni II Popp: Allegro moderato Glazunov: Szentimentális Keringő
    17 5 Lászlóffy Eszter II Popp: Allegro moderato Mező Imre: Suite III-IV.
    18 5 Markal Eszter II Popp: Allegro moderato Király Ernő: Andante Scherzo
    19 5 Oszvald Johanna Sára II Bántai: I./39. Somos: Törpetánc
    20 5 Varga Sára II Popp: Allegro moderato Popp: Svéd idill
    21 4 Végvári Boglárka II Bántai: I./39. Gossec: Gavotte
    22 4 Zavaczki Aliz II Popp: Allegro moderato Gossec: Tambourin
    23 6 Németh Elíz III Köhler: Allegro Handel: Szonáta (á-moll) III.-IV. tétel
    24 3 Szokol Liliána III Köhler: Allegro Andersen: Scherzino
    25 7 Hégely Nóra IV Köhler: Andante, Allegro Wilhelm Popp: Kleines Flötenkonzert
    26 6 Kunhegyi Eszter Zita IV Köhler: Andante, Allegro Garibaldi: Fantázia op.51.
    27 7 Varga Veronika IV Köhler: Andante, Allegro Járdányi Pál: Sonatina 3 tétel
    28 7 Bene Vivien V Handel: e-moll hallei szonáta III., II. tétel W. Popp: Orosz cigánydal op. 462 No. 2.
    29 8 Major Júlia VI Telemann: G-dúr szonáta I-II. tétel Ganne: Andante és Scherzo
    kb. 12.00 - 12.30-ig értékelés
    kb. 12.30 órakor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Gordonkaverseny műsora, sorrendje és tervezett időbeosztása

    2017. március 21.

    SPVersenyző neveO.szabadonválasztott mű 1szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.40 köszöntő
    kb. 140' 09.40-12.00-ig 2., 3., 4. oszt.
    1 10 Gulyás Gerda 8 Maros Rudolf: Aria és Danza a Balkán szvitből Arutunian: Impromptu
    2 5 Győrfi Noémi 2 Rakoff: Vocalise Vivaldi: C-Dúr gordonkaverseny I. tétel
    3 6 László Bianka 2 Mozart: Német tánc Chorea Hungarica a Vietórisz Codex-ből
    4 6 Merics Orsolya 2 Vivaldi: C-dúr concerto I.t. Rakoff: Vocalise
    5 4 Mészáros Míra 2 Anon: Hornpipe Volcskov: Variációk
    6 6 Szilvásy Zsigmond 2 Szokolay: Kis szvit Varlamov: Dal
    7 6 Kérges Zsófia 3 Lee: Gavott Nölck: Schüler Concertino Op. 13.
    8 6 Lakatos Beáta 3 Schumann: Schlummerlied Op. 124. Goltermann: Tarantella
    9 6 Mireder Ferenc 3 Bartók Béla: Elvesztett páromat Seitz: d-moll concertino I. tétel
    10 7 Németh Enikő 3 Bréval: F-dúr concertino I. tétel Frowel: Arlequin
    11 6 Prehoffer Júlia 3 Goltermann: Nocturno Goens: Tarantella
    12 7 Varga Darinka 3 Nölck: Legende Kummer: C-dúr koncert III. tétel
    13 6 Ernyey Júlia 4 Csajkovszkij: Dal szöveg nélkül Kocsár M.: Magyar tánc
    14 12 Forgó Boglárka 4 C. Bach:c-moll concerto II.t. Goens:Tarantella
    15 7 Nagylaki Dorottya 4 Goltermann: Romanc Nölck: D-dúr concertino
    16 8 Pálinkás Panna 4 B. Romberg: F-dúr szonáta Sugár Rezső: Capriccio
    17 7 Raffael Hanna 4 Wilhelm Popper: Mazurka op. 3. Hidas Frigyes: Vidámság "C"-ben
    18 5 Tóth János 4 Beethoven: Kontratánc Dzsenkinson: Tánc
    19 7 Varró Veronika 4 Goltermann:Románc Jakovenko:Scherzo
    12.00-12.45-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 85' 12.45-14.10-ig 5., 6., 8., 10. osztály
    20 7 Károly Gréta Szófia 5 Vlaszov: Melódia Goens: Tarantella
    21 8 Schey Luca 5 F.A. Kummer: C-dúr concertino I. tétel Nölck: Capricetto
    22 8 Szovák Kitti 5 Chr. Bach: c-moll koncert II. tétel Saint-Saëns: Allegro appassionato
    23 8 Törő Ábris 5 Sammartini: G-dúr Sonata 2-3. tétel Popper: Tarantella
    24 9 Iványi Zsófia Panna 6 Goltermann: La Foi Romberg: e-moll szonáta I. tétel
    25 9 Porkoláb Janka 6 D. Hervelois: d-moll szvit V. Plainte Klengel: C-dúr concertino I. tétel
    26 10 Somodari Ábel 6 Goltermann: h-moll Gordonkaverseny I.t. Kodály: Lírikus románc
    27 10 Moser Lili Marleen 8 Massenet:Meditation M.deFallo:Tűztánc
    28 10 Pallós Vivien 10 Bach: G-dúr Sarabande Elgar: e-moll Cello Concerto 1. tétel
    14.10-14.30-ig értékelés
    kb. 14.30-kor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Hegedűverseny műsora, sorrendje és tervezett időbeosztása

    2017. február 22. szerda

    SPercVersenyző neveO.Kötelező műSzabadonválasztott mű
    09.30 - 09.40 -ig köszöntő
    kb. 60' 09.40-10.40- ig 2., 3. osztály
    1 4 Hajba Noémi 2 Járdányi Pál: Magyar népdal (Sándor II. 41.) Dancla: Bevezetés és rondino
    2 5 Palatin Adrienn 2 Járdányi Pál: Magyar népdal (Sándor II. 41.) Stanley: Allegretto grazioso
    3 5 Nagy Anna Mária 2 Járdányi Pál: Magyar népdal (Sándor II. 41.) Schubert:Impromptu
    4 3 Péter Anna Ibolya 2 Járdányi Pál: Magyar népdal (Sándor II. 41.) Komarovszkij: Vidám tánc
    5 5 Somogyi Mihály 3 Járdányi Pál: Magyar népdal (Sándor II. 41.) Pergolesi: Siciliano
    6 5 Vida-Kun Dávid 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Huber:F-dúr concertino
    7 5 Ritzl Zsófia 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Seitz: G-dúr Koncert I. tétel
    8 6 Ferencz Henrietta 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Boyce: Matelotte
    9 5 Németh Dóra 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Rieding: h-moll koncert I. tétel
    10 5 Németh Marcell 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Portnoff: e-moll concertino I. tétel
    11 5 Káldy Márton 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Komarovszkij: Variációk
    12 3 Németh Lili 3 Járdányi Pál: Magyar tánc (Sándor III. 68.) Rieding: h-moll hegedűverseny I. tétel
    10.40-10.50-ig szünet, értékelés
    kb. 80' 11.00-12.20- ig 4., 5. osztály
    13 7 Bódai Ákos 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Huber: F-dur Concertino
    14 6 Borbás Linda 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Portnoff: Orosz fantázia, no. 2
    15 6 Kóta Rita 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Dancla: Variációk, op. 89 no. 5
    16 6 Leszkóczi Soma 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Rieding: D-dúr koncert op. 25 I. tétel
    17 5 Kövesdi Anna Róza 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Solcz: Fantázia
    18 5 Páli Borka 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Vivaldi: a-moll hegedűverseny I. tétel
    19 5 Sárközi Rózsa 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Carl Böhm: Sarabande
    20 4 Cseszkó Boglárka 4 Bartók: 10 szlovák népdal - 6. (Poco andante) 7. (Allegro) Rameau: Gavotte
    21 7 Vanyó Ingrid 5 Bartók: 10 szlovák népdal - 9. (Moderato) 10. (Kergetődző) Seitz: D-dúr concerto op.7. no.1. D-dúr I. tétel
    22 7 Gaál Gabriella 5 Bartók: 10 szlovák népdal - 9. (Moderato) 10. (Kergetődző) Dancla: Premiére solo
    23 7 Amelia Molokova 5 Bartók: 10 szlovák népdal - 9. (Moderato) 10. (Kergetődző) Bériot: G-dúr hegedűverseny I. tétel
    24 8 Buda Zsófia 5 Bartók: 10 szlovák népdal - 9. (Moderato) 10. (Kergetődző) Bánki Horváth Sándor: Lapplandia
    25 4 Pelle Boglárka Anna 5 Bartók: 10 szlovák népdal - 9. (Moderato) 10. (Kergetődző) Komarovszkij: Téma és Variációk
    12.20-13.00-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 95' 13.00-14.35-ig 6., 7., 8., 9., 10. osztály
    26 9 Varga Bence 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Komarovszkij: e-moll koncert I. tétel
    27 7 Kalmár Elizabet 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Porumbescu: Balada
    28 8 Németh Ábel 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Accolay: a-moll koncert
    29 7 Sztancs Viktória 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Haydn: G-dúr koncert I. tétel
    30 7 Burka Sándor 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Beriot: a-moll koncert Op. 104. I. tétel
    31 7 Varga Márton 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Dancla: Premier Solo
    32 7 Deli Gábor 6 Bartók: gyermekeknek - 2. (Csillagok, csillagok…) Seitz: g-moll concerto op. 12. I.tétel
    33 8 Düh Anna 7 Kodály: Epigrammák 2 darab Kreisler: Siciliano és Rigaudon
    34 8 Kovács Villő 8 Kodály: Epigrammák 2-3 Vieuxtemps: Fantasia appassionata
    35 8 Vissi Nóra 8 Kodály: Epigrammák 3.,5. Beriot: a-moll hegedűverseny I. tétel
    36 10 Baján Eleonóra Anna 9 Kodály Zoltán: Epigrammák - Nyár, Bánkódás Massnet: Meditation
    37 9 Doffkay Réka 10 Kodály: Epigrammák 1.,2. Sarasate: Bevezetés és tarantella
    14.35-től 15.00-ig értékelés
    kb. 15.00-kor eredményhírdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Kamaraverseny műsora, sorrendje és tervezett időbeosztása

    SPercEgyüttes neveNövendék neveHangszerMű címe
    10.00-10.10-ig köszöntő
    kb. 100' 10.10-11.50-ig 1-16. csoportig
    1 5 DDD (D-DÚR DUÓ) Mende Mirtill Anna hegedű Schubert: D-dúr szonatina I. tétel
    Korényi Ábel zongora
    2 8 Furulyás angyalok Tompa Rebeka furulya Giovanni de Antiquis: Fantasia
    Telemann: Kánon
    Varga Orsolya
    3 4 "Éneklő angyalkák" Kádár Janka ének Praetorius: Alleluja
    Szőnyi: Sárga csikó
    Szőnyi: Én a hegyre
    Nádas Janka
    4 7 Victory Duó Papp Dorottya fuvola Moszkowski: Spanyol tánc
    R.Cain: Prelude et danse
    Chrenóczy-Nagy Nóra zongora
    5 6 SmileBand Varga Eliza Sarolta fuvola Jacques-Christophe Naudot: V. menuets from Babiole No.1
    Szokolay Sándor: A macskának…
    Szórádi Dorina
    6 6 TwinsBand Horváth Ákos szaxofon J. S. Bach: Air
    Tum New: Walkin Home
    Horváth Áron trombita
    7 6 B and V duó Pintér Boglárka gitár F. Carulli: Duett in G
    J. Ph. Kirnberger: Menüett
    Böröczky Éva
    8 6 "Liszt duó" Albert Emese fuvola Telemann: Largo
    Ibert: Entr'acte
    Pataky András gitár
    9 3 "Aer Lingus" négykezes Kéthelyi Gergely zongora Ágay Dénes: Kis rapszódia magyar témára
    Eisenschreiber Anna
    10 5 Siófok Duó Várady Lilla zongora Isaac Albeniz: Pavana-Capricho
    Béleczki Viktória Lilla
    11 8 "Misivet" négykezes Pham Lan Ivett zongora Ravel: Pavane egy infánsnő halálára
    Beethoven: D-dúr szonáta I. tétel Op. 6.
    Kiss Mihály Barna
    12 5 Copfosok Kövesdi Anna Róza hegedű Haydn: Menüett
    Bartók: Mese; Burleszk
    Páli Borka
    13 6 Do-Zsó Cselló Duó Nagylaki Dorottya gordonka Vivaldi: Allegro
    Kérges Zsófia
    14 6 Duo piccolo Prehoffer Júlia gordonka Boccherini: C-dúr szonáta két csellóra
    Lakatos Beáta
    15 7 Tory Kiskamara Tory Eszter fuvola Marcello d-moll szonáta I.II. III. tétel
    Tory Anna zongora
    16 5 Vámosi testvérek Vámosi Boldizsár zongora Grieg : Ingrid panasza
    Beethoven : Kontratánc
    Vámosi Bendegúz fagott
    11.50-12.30 ebédszünet, értékelés
    kb. 80' 12.30-13.50-ig 17-27. csoportig
    17 8 Pápai Kürt Trió Székely Sámuel kürt Mozart: Két trió kürtökre K.V.436 és K.V.549 után átírta-Friedrich Gabler
    Mező Imre: Variációk
    Hetyei Péter
    Polauf Gergő
    18 6 Trioletta Bartal Boróka Regina fuvola S.Yagisawa: Parfait Paradise
    Schepp Zorka
    Papp Dorottya
    19 8 Thuri Gitár Trió Heider Zorka gitár Bach: Részlet a Paraszt kantátából
    Mexikói népdal: El cachimbo
    Webber: Memory
    Tamás Natali
    Szedlák Réka
    20 5 Csermák trió Kalmár Elizabet hegedű Bach: d-moll kettősverseny I. tétel
    Csepely Zsófia hegedű
    Pituk Gábor zongora
    21 5 Purcell Trió Káldy Márton hegedű Purcell: Chaconne
    Händel: Marche
    Paksi Liza
    Kérges Zsófia gordonka
    Temesi Tamara csembaló
    22 8 Rózsa-tercett Bagoly Anna ének Karácsonyi Cantio
    Arcadelt: Az élet ünnepel
    Sáry László: Rózsa-variációk
    Kedves Lőrinc András
    Hódossy Réka Anna
    23 6 Őrangyalok Nemes Virág ének Purcell: Pásztor, pásztor
    Franck: Az őrangyal
    Kádár Panna ének
    Hódossy Réka Anna zongora
    24 6 Cselló kvartett Szovák Kitti gordonka Goltermann: Románc Op. 119.
    Prehoffer Júlia
    Lakatos Beáta
    Kérges Zsófia
    25 7 "Kis"kamara Károly Gréta Szófia gordonka Csajkovszkij: Dal szöveg nélkül
    Weiner Leó: Rókatánc
    Törő Ábris
    Nemes Barnabás
    Marosi Bori
    26 6 Pejtsik Kvartett Menyhárt Viktória gordonka Pachelbel: Kánon és Gigue
    Máté Barnabás
    Ernyey Júlia
    Szovák Kitti
    27 7 "Ludicita" kamara együttes Hortobágyi Nóra Gréta furulya Playford Dances by Bernard Thomas: 1.All in a Garden Green 2. Chestnut or Dove's Vagary 3. Argiers or the Wedding Night
    Varga Hanna
    Várhalmi Kitti Katalin
    Mudry Zita Rebeka
    Kanizsai János Márton ütőhangszerek
    13.50-14.30 értékelés
    kb. 14.30 órakor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Klarinét- és szaxofonverseny sorrendje, műsora és tervezett időbeosztása

    2017. január 30. hétfő

    SPercVersenyző neveHangszerO.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.40-ig köszöntő
    kb. 70' 09.40-10.50-ig 2., 3., 4. osztály
    1 4 Bogár Veronika klarinét 2 Pergolesi: Nina Károlyi Pál: Régi magyar tánc a ,,Linus" féle gyüjteményből
    2 5 Csapó Kornél Krisztián klarinét 2 Beethoven: Német tánc Ács Lajos: Mackótánc
    3 4 Kis Mária klarinét 2 Auld Lang Syne (skót népdal) J. Brahms: Bölcsődal
    4 4 Kovács-Markó Ákos klarinét 2 Corelli: Sarabande Peterson: Holy Child
    5 4 Polgár Hanna Zsófia klarinét 2 Károlyi Pál: Régi Magyar Tánc a "Linus"-féle gyűjteményből" Takács Jenő: Siciliana
    6 5 Beck Janka klarinét 3 Kesztler L. Bihari verbunkos W. A. Mozart: Menüett
    7 4 Márton Botond klarinét 3 Debussy: A kis néger Gade: Allegro vivace
    8 5 Nagy Marcell Márk klarinét 3 C. Bärmann: Románc Bartók B. Este a székelyeknél
    9 5 Puklics Dóra Kincső klarinét 3 Purcell: Rondo Peterson: Holy Child
    10 6 György Roland klarinét 4 M. I. Glinka: Vocalise Bartók B. Három csikmegyei népdal
    11 6 Horváth Zsófia klarinét 4 Beethoven: Polonaise Glinka: Vocalise
    12 6 Kalmár Panna klarinét 4 R. Schumann: Álmodozás Pam Wedgwood: Ho down- Show down
    13 6 Kendeh-Kirchknopf Gusztáv klarinét 4 Mozart: Larghetto from La Clemenza di Tito Balogh József: Klezmer Rondó
    14 5 Ölveti Júlia Anna klarinét 4 Károlyi: Régi magyar tánc a "Linus"-féle gyűjteményből Truillard: Románc
    10.50-11.00-ig szünet, értékelés
    kb. 50' 11.00-11.50-ig 5., 6., 8. osztály
    15 7 Babos Anna klarinét 5 Carl Maria von Weber: Bevezetés, Téma és Variációk Lutoslawski: Tánc prelűdök I.-II.
    16 7 Hrubos Gergely klarinét 5 Camille Saint- Saens: Sonate I. tétel Pam Wedgwood: Out of Nowhere
    17 7 Tamás Luca klarinét 5 Max Reger: Romanze John Williams: Viktor~s Tale
    18 6 Vadász Jázmin Borka klarinét 5 Mozart: Larghetto Bartók: Este a székelyeknél
    19 7 György Tomaj Balázs klarinét 6 Gade: Fantázia Mangani: Executive
    20 8 Farkas Szabolcs klarinét 8 Gade: Fantázia Naulais: Prise de Bec
    11.50 - 12.30 -ig ebédszünet, értékelés
    kb. 60' 12.30-tól 13.30-ig szaxofon
    1 4 Paksi Luca szaxofon 2 F.Mendelssohn-Andante J.Wildridge-Breakfast Boogie
    2 7 Varga Pongrác szaxofon 2 Bach: Menüett Beethoven: Szonatina
    3 5 Merics Edit szaxofon 3 Bizet: L'Arlésienne Kodály Zoltán: Napóleon bevonulása
    4 5 Tegze Krisztián szaxofon 3 Pergolesi: Nina Sc.Joplin: The Entertainer
    5 6 Horváth Ákos szaxofon 4 Hyacinthe Klosé: Boléro Espagnol J. S. Bach: Siciliano
    6 6 Ornódi Zsófia Enikő szaxofon 4 C.Dancla -Romance J.B.Loeillet-Sonata Op.4.No.9. I-II. tétel
    7 7 Horváth Réka szaxofon 6 M.I.Glinka-Vocalise A.Chailleux-Andante et allegro
    8 7 Tóth Márton szaxofon 6 Perényi 222 etüd-ből a 169. etüd Astor Piazzola: Chau Paris
    9 8 Pozvai Bálint szaxofon 7 Bob Mintzer: See Forever Carl Taylor: Sunset Ocean
    13.30 - 14.00 értékelés
    Kb. 14.00 órakor eredményhírdetés

    Letölthető (pdf.)

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Trombitaverseny sorrendje, műsora és terevezett időbeosztása

    2017. február 9. csütörtök

    SPercVersenyző nevekcs.Szabadonválasztott mű 1Szabadonválasztott mű 2
    09.30-09.40-ig köszöntő
    kb. 120' 09.40-11.40-ig I. II. kcs.
    1 6 Bedecs András I Baldassari: Szonáta II. tétel Gedike: Allegro
    2 7 Benyó Andor I Albinoni: F-dúr Koncert I. tétel Scselokov: Gyermekkoncert
    3 6 Biró Balázs I Selokov: Ballada Barnes: A kis vituóz
    4 4 Dányi Bátor Márton I Vivaldi: Adagio Gedike: Tánc
    5 4 Kéthelyi Gergely I Vivaldi: Adagio Tornyos: Scherzo
    6 8 Kovács Dániel I J. Ed. Barat: Orientale Tomaso Albinoni: Concerto F Dur I.
    7 5 Márfy Boldizsár I G. Ph. Telemann Sonata 2. tétel Largo C. P. Barnes THE YOUNG MAESTRO
    8 4 Molnár Janka I Clifford P. Barnes: The Young Virtuoso G.P. Telemann: Menuett
    9 3 Németh Rozina mira I Ludwig von Beethoven: Kontratánc Sugár Rezső: Dal és tánc
    10 5 Nyulasi Lajos Dániel I Henry Purcell: Trombitaszó és ária Clifford P. Barnes: Az ifjú mester
    11 5 Páli Ádám I Telemann: Allegro Nagy Olivér: Olasz dal
    12 6 Takács Levente I Tornyos György: Szonatina Albinoni: F-dúr concerto - Allegro
    13 5 Tatár Ádám I T. Albinoni: F- dúr koncert II. tétel Székely E.: Rondino
    14 4 Vanyó Karsa I H. Purcell: Trombitaszó és Ária Kocsár M.: Saltus Hungaricus
    15 4 Végh Ágoston Lajos I Benedetto Marcello - é-moll szonáta Adagio A. Diabelli - Sonatina I. tétel
    16 5 Vida Vendel I Sugár R.: Dal és tánc Krumpfer: Variációk egy PH. E. Bach témára
    17 4 Zrinyi Zoltán I Leopold Mozart: Bourrée Gedike: Tánc
    18 8 Erdei Bertalan II Hook: Szonáta I. tétel Shelokov: Gyermekkoncert
    19 5 Hanzlik Levente II Giovanni Battista Pergolesi - Siciliano Jan Hanus - Impromtus II. tétel Allegron con brio
    20 4 Ratkóczy Zoltán II Telemann: F- dúr szonáta II. tétel Vander Cook: Vega
    21 5 Szabó Benedek II Giovanni Battista Pergolesi - Siciliano Székely Endre - Rondino
    22 7 Tálos Gergő Zoltán II G. Ph. Telemann: F- dúr Sonata I. F. Thomé: Fantasie
    23 5 Vecsey László II Pietro Baldassari: Szonáta I. Bozidar Trudic: Rondino
    11.40-12.20-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 70' 12.20-13.30-ig III., IV. kcs.
    24 7 Csatlós Jácinta III Bogár István: Karaktervariációk egy magyar népdalra T.Albinoni: F-dúr Concerto 1-2. tétel
    25 7 Horváth Áron III R. Schumann: "Szilaj lovas" Solokov: Gyerek koncert
    26 8 Láng Rajmund István III Fitzgerald: Angol szvit III. és I. tétel Diabelli: Szonatina I. tétel
    27 8 Lovász Benjámin III Scselokov: Koncert No 3 Telemann: F dúr sonáta II. és I.tétel
    28 6 Somogyi Bence III G. P. Telemann - F-Dúr szonáta I-II tétel Tornyos György - Scherzo
    29 8 Tóth Ármin III P. Baldassari: Sonata II. tétel V.Schelokov: No 3 Konzert
    30 6 Tóth Martin III M. Haydn: D-dúr Concerto I. tétel L. Anderson: Trompeters Wiegenlied
    31 8 Bohács Gábor Kálmán IV Albinoni: F-dúr Concerto I. tétel Goedicke: Concert Etude op. 49
    32 8 Horváth Marcell IV Baldassari: Szonáta II. és III. tétel Thomé: Fantázia
    kb. 13.30 - 14.00 értékelés
    14.00 órakor eredményhírdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthetőmegrendelőlapokon!

  • XV. Sistrum Zenei Versenyek 2017. - Zongoraverseny műsora, sorrendje és tervezett időbeosztása

    2017. március 10.

    SPNévO.Kötelező mű: egy klasszikus zeneszerző műveSzabadonválasztott mű
    09.30 köszöntő
    kb. 120' 09.40-11.40-ig 3., 4. osztály
    1 4 Antal Enikő Zsófi 3 Mozart: C-Dúr szonatina I. tétel, Andante Bach: h-moll menüett (BWV 814)
    2 3 Bíró Balázs Márton 3 Beethoven: Német tánc (Esz-Dúr) Bartók B.: Gyermektánc
    3 4 Farkas Martin Aurel 3 Haydn: Allegro Glinka: Variációk
    4 4 Kiss Botond Attila 3 Beethoven:Esz-dúr német tánc Bartók B.: Gyermekeknek2 ./35. 6013, No.9.
    5 4 Róth Kristóf 3 Haydn: Andante Bartók B.: Ballada, A csanádi legények…, Icike, picike…
    6 5 Sebestyén Petra 3 Haydn: G-dúr Menüett Grieg: Az éjjeliőr dala
    7 5 Szabó Benjámin Tamás 3 Beethoven: Románc Takács J.: Paprika Jancsi
    8 5 Tóth Lévi 3 Beethoven: g-moll bagatell Bartók B.: Csillagok, csillagok
    9 4 Árki Eszter 4 Mozart: Menuett (Andantino) Bartók B.: Bordal I-II. attacca (Gyermekeknek 20.,21.)
    10 4 Barabás Miriam 4 Beethoven: F-dúr szonatina I. t. Bartók B.: Dobbantós tánc (Mikr. V. kötet)
    11 6 Farkas Tibor 4 Bartók: Kanásztánc Mozart: d-moll Fantázia
    12 6 Hajdu Szonja 4 Kuhlau:C-dúr sonatina ll. tétel Poldini: A patak csevegèse
    13 5 Horváth Elizabet 4 Haydn: G-Dúr Szonatina ( H. v 70) Chopin: g-moll Mazurka op. 67. Nr.2.
    14 5 Korényi Zsófia 4 Haydn: G-dúr szonáta I. tétel Bartók B.: Notturno
    15 5 Németh Ferenc 4 Clementi: D-dúr szonatina op. 36 nr.6 Bartók B.: Csillagok, csillagok
    16 5 Németh Liána 4 Cimarosa: g-moll szonatina Brahms: A-dúr keringő
    17 4 Sebestyén József Ádám 4 J.A.André: F-dúr Rondó Balassa S.: Két Bagatell
    18 6 Simon Tekla 4 Haydn:G-dur sonata l. tètel numero 5 Chopin: a-moll keringő
    19 4 Sonea Dániel Viktor 4 Beethoven: F-Dúr szonatina, II. Rondo tétel Csajkovszkij: Esz-Dúr Keringő
    20 6 Stankovics Luca 4 Haydn: No.4 G-dúr szonáta I. Grieg: Norvég dallam
    21 6 Sulics Barnabás Ágoston 4 Haydn: Presto Merikanto: Lassú keringő
    22 6 Szitás Zsófia 4 Kuhlan: C-dúr szonatina I. Debussy: A kis pásztor
    23 4 Varga Bence 4 Kuhlau: C-dúr Szonatina I. Bach: Esz-dúr Allemande a francia szvitből
    24 5 Völgyi Zétény 4 Beethoven: Für Elise, Bagatelle No.25 a-moll Csajkovszkij: A vasorrú bába/Baba Yaga/
    25 3 Zsugonits Luca 4 Clementi: C-dúr szonatina III. tétel (Op-36. No.1.) Bartók B.: Gúnydal (Gyermekeknek 30.)
    11.40-11.50-ig szünet, értékelés
    kb. 70' 11.50-13.00-ig 5. osztály
    26 7 Babic Bíbor 5 Haydn: G-Dúr Szonáta I. III. IV. tétel Chopin: c-moll nocturne op. Posth.
    27 7 Farkas Botond 5 Bach:É-dúr Sarabande Beethoven:G-dúr Variáció
    28 5 Gerencsér Orsolya 5 Beethoven: C - dúr bagatell (op.119. no. 2.) Liszt: Bachanal
    29 6 Hendler Máté 5 Haydn: F-dúr szonáta No. 57. II. tétel larghetto Takács J.: Nagy siettségben
    30 7 Jenei Lúcia Donatella 5 Mozart: d-moll Fantázia K.V.397 Nakada: Etüd Allegro
    31 7 Kovács Krisztina 5 Haydn: B-dúr Szonáta I. tétel Schumann: Emlékezés
    32 7 Lakatos András 5 Haydn: C-Dúr szonáta, I. tétel Hob./XVI/50 Chopin: f-moll etűd op. 25. no. 2
    33 4 Szabó Petra Nikolett 5 Haslinger: C-dúr Szonatina Händel:Sarabande
    34 7 Tóth Bence 5 Haydn: A- dúr Andante Chopin: cisz- moll Nocturne
    35 5 Tóth Esztella 5 Haydn:E-dúr szonáta III. tétel Kőszeghy P.: Két zongoradarab
    36 6 Vass Réka 5 Chopin: É-dúr keringő Mozart: C-dúr szonatina III.t.
    13.00-13.40-ig ebédszünet, értékelés
    kb. 100' 13.40-15.20-ig 6.,7., 8., 9., 10. osztály
    37 6 Berkes Marcell 6 Mozart: C-dúr szonatina I. tétel Grieg: C-dúr Nocturne op.54 No.4
    38 6 Cziráki László 6 Beethoven: a-moll bagatell No.25. - Für Elise Bartók B.: Tánc bolgár ritmusban C-dúr
    39 6 Hornyák Borka 6 Kuhlau: Variációk egy osztrák népdalra Debussy: A kis néger
    40 5 Bodolai Dalma 7 Csajkovszkij: Hóvirág  
    41 8 Hegyi Barna Péter 7 Bartók B.: Kolindák I.  
    42 5 Kiss Nóra Mária 7 Chopin: a- moll keringő op.70 No. 2.  
    43 6 Lekics Krisztina 7 Bartók B.: Román népi táncok  
    44 5 Xü Jade Li 7 Hacsaturján: Keringő  
    45 6 Brand Balázs 8 Mozart: d-moll fantázia  
    46 5 Gaál Zsófia 8 Barkauskas: Elégia és fantasztikus toccata  
    47 6 Korényi Ábel 8 Takács J.: Toccata  
    48 6 Balázs Enikő 9 Rachmanyinov: Elégia Op.3 No.1.  
    49 8 Dabóczy Oprsolya 9 Debussy: Images oubliées sorozatból I. Lent  
    50 3 Vincze Miklós 9 Chopin: B-dúr Mazurka  
    51 7 Laufer Zoltán 10 Sibelius: Valse Triste  
    15.20-15.50-ig értékelés
    kb. 15.50 órakor eredményhirdetés

    Letölthető (pdf)

    A versenyről videofelvétel készül, ami megrendelhető a portára kihelyezett, vagy a honlapról letölthető megrendelőlapokon!